CSW65-15/D
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
CSW65-15/D
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 65W
In Stock:
5
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC Voltage - Input :
90 ~ 305 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
4.34A
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
89%
Features :
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
65W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.75" L x 2.50" W x 1.50" H (120.7mm x 63.5mm x 38.1mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V