DPP480-48-3
Part Number:
DPP480-48-3
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
AC Voltage - Input :
340 ~ 575 VAC (3 Phase)
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.68" L x 5.91" W x 4.88" H (118.9mm x 150.1mm x 124.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V