DPX40-24WS15
Part Number:
DPX40-24WS15
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 40W
Current - Output (Max) :
2.67A
DC Voltage - Input (Max) :
36V
DC Voltage - Input (Min) :
9.5V
Efficiency :
85%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
40W
Size / Dimension :
4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)
Voltage - Output 1 :
15V