DPP120-24-3
Part Number:
DPP120-24-3
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
AC Voltage - Input :
340 ~ 575 VAC (3 Phase)
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
4.68" L x 2.92" W x 4.88" H (118.9mm x 74.2mm x 124.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V