DSP100-15
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
DSP100-15
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5A
DC Voltage - Input (Max) :
370V
DC Voltage - Input (Min) :
120V
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Input Type :
AC or DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.19" L x 3.54" W x 3.58" H (55.6mm x 89.9mm x 90.9mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V