DPP240-24-3
Part Number:
DPP240-24-3
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
AC Voltage - Input :
340 ~ 575 VAC (3 Phase)
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
240W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
4.68" L x 3.50" W x 4.88" H (118.9mm x 88.9mm x 124.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V