DPP100-24
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
DPP100-24
Category:
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
AC Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
4.2A
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.81" L x 2.86" W x 2.95" H (96.8mm x 72.6mm x 74.9mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V