DRB120-24-1
Part Number:
DRB120-24-1
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
AC Voltage - Input :
85 ~ 265 VAC
Approval Agency :
CE, cULus, cURus, EAC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Size / Dimension :
4.92" L x 1.38" W x 4.88" H (125.0mm x 35.0mm x 124.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V