FSP200-FZAE1(420)MG
Manufacturer:
FSP Technology
Part Number:
FSP200-FZAE1(420)MG
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER CC+CV AC/DC 24-48V 42
Manufacturer :
FSP Technology
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
4.17A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP65, IP67
Size / Dimension :
7.99" L x 2.68" W x 1.53" H (203.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output :
24 ~ 48V