S025W-056C1300-C01-UN-D2
Manufacturer:
Current Lighting
Part Number:
S025W-056C1300-C01-UN-D2
Category:
LED Drivers
Description:
LED DVR CC AC/DC 12-56V 1.3A
Manufacturer :
Current Lighting
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
0.15 ~ 1.3 A (700mA Default)
DigiKey Programmable :
Verified
Dimming :
Analog
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
4.22" L x 2.36" W x 0.95" H (107.2mm x 59.9mm x 24.1mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12 ~ 56V