SL-LA7012502US
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
Part Number:
SL-LA7012502US
Category:
LED Drivers
Description:
LED
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
700mA
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog
Efficiency :
85%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
6.77" L x 1.67" W x 1.36" H (172.0mm x 42.5mm x 34.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
18 ~ 36V