SI-CU1425001WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
Part Number:
SI-CU1425001WW
Category:
LED Drivers
Description:
LED DVR CC AC/DC 20-50V 1.4A
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
1.4A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog
Efficiency :
87%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
11.81" L x 1.18" W x 0.83" H (300.0mm x 30.0mm x 21.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
20 ~ 50V