LNE-36V100WDAA
Part Number:
LNE-36V100WDAA
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 36V 2.65A
Current - Output (Max) :
2.65A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
100 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
50581; 55015; 55024; 61000-3-2; 61000-3-3; 61347-1; 61347-2-13; 62384
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
18 ~ 36V