LNE-24V150WAAA
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
LNE-24V150WAAA
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 6.3A
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
UL
Current - Output (Max) :
6.3A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Efficiency :
93%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
8750; 50581; 60950-1
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
12 ~ 24V