LNE-12V150WAAA
Part Number:
LNE-12V150WAAA
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 12.5A
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
6 ~ 12V