LNE-12V120WDAA
Part Number:
LNE-12V120WDAA
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 10A
Current - Output (Max) :
10A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
6 ~ 12V