LXD50-1100SW
Part Number:
LXD50-1100SW
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.1A
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-35°C ~ 55°C
Power (Watts) :
50 W
Size / Dimension :
7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193.0mm x 42.5mm x 34.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
16 ~ 48V