LXD50-0350SW
Part Number:
LXD50-0350SW
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 47-142V
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
350mA
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-35°C ~ 55°C
Power (Watts) :
50 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193.0mm x 42.5mm x 34.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
47 ~ 142V