LXD25-1400SW
Part Number:
LXD25-1400SW
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.4A
Current - Output (Max) :
1.4A
Efficiency :
81%
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
25 W
Size / Dimension :
3.07" L x 3.15" W x 1.06" H (78.0mm x 80.0mm x 27.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
6 ~ 18V