LXC150-1050SW
Part Number:
LXC150-1050SW
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 85-142V
Current - Output (Max) :
1.05A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
85 ~ 142V