LXC60-3300SW
Part Number:
LXC60-3300SW
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 9-18V 3.3A
Current - Output (Max) :
3.3A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
9 ~ 18V