LXMG221W-0700034-D0
Manufacturer:
Microsemi
Part Number:
LXMG221W-0700034-D0
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 14-48V 700MA
Manufacturer :
Microsemi
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cUL, EN, UL
Current - Output (Max) :
700mA
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
34 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
3.07" L x 3.15" W x 1.02" H (78.0mm x 80.0mm x 26.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
14 ~ 48V