LNE-48V600WBGA
Part Number:
LNE-48V600WBGA
Description:
LED 600W 48V LOW LINE
Approval Agency :
ATEX, CB Scheme, CE, EN, UL
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
96%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
600 W
Size / Dimension :
12.11" L x 4.50" W x 2.00" H (307.6mm x 114.3mm x 50.8mm)
Standard Number :
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.3 kV
Voltage - Output :
48V