LNE-36V150WAAA
Part Number:
LNE-36V150WAAA
Description:
LED DRIVER CC/CV AC/DC 36V 4.2A
In Stock:
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
8750; 50581; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.85 kV
Voltage - Output :
18 ~ 36V