SL-L2282B001KR
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
Part Number:
SL-L2282B001KR
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 26-33V 5.6A
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
5.6A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
8.98" L x 2.68" W x 1.56" H (228.0mm x 68.0mm x 39.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
26 ~ 33V