USCI-200175GA
Part Number:
USCI-200175GA
Description:
LED DRIVER
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Analog
Efficiency :
93.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C (With Derating)
Power (Watts) :
75 W
Ratings :
IP52
Size / Dimension :
9.50" L x 2.36" W x 1.50" H (241.3mm x 59.9mm x 38.1mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
56 ~ 133V