USVI-100024DG
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
USVI-100024DG
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cCSAus, CE, cULus
Current - Output (Max) :
4.15A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
9.51" L x 1.70" W x 1.00" H (241.6mm x 43.2mm x 25.4mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
24V