USC4-100140GB
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
USC4-100140GB
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER -100W - CC
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
1.4A
DigiKey Programmable :
Dimming :
Analog
Efficiency :
92.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
6.59" L x 2.36" W x 1.50" H (167.4mm x 59.9mm x 38.1mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
249VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
50 ~ 143V