AMEPR10D-5020AZ-UD
Manufacturer:
Aimtec
Part Number:
AMEPR10D-5020AZ-UD
Category:
LED Drivers
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 36-50V 200MA
Manufacturer :
Aimtec
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, FCC
Current - Output (Max) :
200mA
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Efficiency :
79%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
1.18" L x 5.24" W x 1.30" H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
36 ~ 50V