DRW-NLT011/1-CC500-22
Manufacturer:
Luminus Devices
Part Number:
DRW-NLT011/1-CC500-22
Category:
LED Drivers
Description:
RECTANGULAR, 120VAC, 11W, 500MA,
In Stock:
9
Manufacturer :
Luminus Devices
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus, FCC
Current - Output (Max) :
500mA
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Efficiency :
80%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 45°C
Power (Watts) :
11 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.48" L x 1.26" W x 0.67" H (63.0mm x 32.0mm x 17.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12 ~ 22V