BXDR-MP-40LW-C110A-01-A-12
Part Number:
BXDR-MP-40LW-C110A-01-A-12
Description:
40W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Approval Agency :
cUL, cULus, FCC, UL
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
40 W
Size / Dimension :
9.50" L x 1.30" W x 1.10" H (241.3mm x 33.1mm x 28.0mm)
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
382VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
20 ~ 50V