BXDR-MP-80LW-C121A-01-A
Part Number:
BXDR-MP-80LW-C121A-01-A
Description:
80W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Approval Agency :
cUL, cULus, FCC, UL
Current - Output (Max) :
2.1A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
80 W
Size / Dimension :
9.52" L x 1.75" W x 1.19" H (241.8mm x 44.5mm x 30.1mm)
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
382VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
20 ~ 50V