USCI-200140GA
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
USCI-200140GA
Category:
LED Drivers
Description:
USCI-PRO 200W DIMMING
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Current - Output (Max) :
1.4A
DigiKey Programmable :
Not Verified
Dimming :
Analog
Efficiency :
94%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP52
Size / Dimension :
8.40" L x 2.36" W x 1.50" H (213.4mm x 59.9mm x 38.1mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
75 ~ 190V