USVI-180012FA
Part Number:
USVI-180012FA
Description:
LED DRIVER
In Stock:
Approval Agency :
cCSAus, CE, cULus
Current - Output (Max) :
15A, 5A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power (Watts) :
180 W
Size / Dimension :
16.70" L x 1.70" W x 1.18" H (424.2mm x 43.2mm x 30.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12V