DR254D254P18F
Part Number:
DR254D254P18F
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 18-PIN FEM
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
18
Package Accepted :
2.54mm Header
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
0.900" L x 0.700" W (22.86mm x 17.78mm)