DR127D254P14M
Part Number:
DR127D254P14M
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 14-PIN MAL
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
14
Package Accepted :
1.27mm Header
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Size / Dimension :
0.700" L x 0.700" W (17.78mm x 17.78mm)