DR100D254P12F
Part Number:
DR100D254P12F
Description:
DUAL ROW 1.00MM PITCH 12-PIN FEM
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
12
Package Accepted :
1mm Header
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension :
0.700" L x 0.600" W (17.78mm x 15.24mm)