DR200D254P24
Part Number:
DR200D254P24
Description:
DUAL ROW 2.00MM PITCH 24-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
24
Package Accepted :
2mm Connector
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
1.200" L x 0.700" W (30.48mm x 17.78mm)