DR100DR254P24
Part Number:
DR100DR254P24
Description:
DUAL ROW 1.00MM PITCH 24-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
24
Package Accepted :
1mm Connector
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Proto Board Type :
SMD to DIP
Size / Dimension :
0.700" L x 1.200" W (17.78mm x 30.48mm)