DR254D254P16F
Part Number:
DR254D254P16F
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 16-PIN FEM
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
16
Package Accepted :
2.54mm Header
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Size / Dimension :
0.800" L x 0.700" W (20.32mm x 17.78mm)