DR127D254P12M
Part Number:
DR127D254P12M
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 12-PIN MAL
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
12
Package Accepted :
1.27mm Header
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
0.700" L x 0.600" W (17.78mm x 15.24mm)