FPC040P050
Part Number:
FPC040P050
Description:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Board Thickness :
0.062" (1.57mm) 1/16"
Number of Positions :
50
Pitch :
0.016" (0.40mm)
Size / Dimension :
0.900" x 2.550" (22.86mm x 64.77mm)