DR254D254P22
Part Number:
DR254D254P22
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 22-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
22
Package Accepted :
2.54mm Connector
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Size / Dimension :
1.100" L x 0.700" W (27.94mm x 17.78mm)