DR100D254P22
Part Number:
DR100D254P22
Description:
DUAL ROW 1.00MM PITCH 22-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
22
Package Accepted :
1mm Connector
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
1.100" L x 0.700" W (27.94mm x 17.78mm)