DR254D254P14M
Part Number:
DR254D254P14M
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 14-PIN MAL
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
14
Package Accepted :
2.54mm Header
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Size / Dimension :
0.700" L x 0.700" W (17.78mm x 17.78mm)