DR100D254P08F
Part Number:
DR100D254P08F
Description:
DUAL ROW 1.00MM PITCH 8-PIN FEMA
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
8
Package Accepted :
1mm Header
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
0.700" L x 0.400" W (17.78mm x 10.16mm)