DR127DR254P20
Part Number:
DR127DR254P20
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 20-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
20
Package Accepted :
1.27mm Connector
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Proto Board Type :
SMD to DIP
Size / Dimension :
1.000" L x 0.700" W (25.40mm x 17.78mm)