DR200D254P10M
Part Number:
DR200D254P10M
Description:
DUAL ROW 2.00MM PITCH 10-PIN MAL
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
10
Package Accepted :
2mm Header
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Proto Board Type :
Connector to DIP
Size / Dimension :
0.700" L x 0.500" W (17.78mm x 12.70mm)