DR200DR254P18
Part Number:
DR200DR254P18
Description:
DUAL ROW 2.00MM PITCH 18-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
18
Package Accepted :
2mm Connector
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Proto Board Type :
SMD to DIP
Size / Dimension :
0.900" L x 0.700" W (22.86mm x 17.78mm)