DR127D254P16
Part Number:
DR127D254P16
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 16-PIN TO
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Number of Positions :
16
Package Accepted :
1.27mm Connector
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Size / Dimension :
0.800" L x 0.700" W (20.32mm x 17.78mm)